Nepakartojama Airija

Šį blogą skiriu tiems, kas svajoja pamatyti vaizdus iš svajonių šalių, apie kurias skaitėte ar matėte filmuose. Istorija, kaip aš atsiradau Airijoje, nėra kažkokia neįprasta. Vieną rytą atsikėlęs supratau, kad ilgą laiką jau niekur nesu buvęs, ir nieko nedvejodamas greitai įsijungiau kompą ir pasitikrinau, ką siūlo pigiosios skrydžių bendrovės (Wizzair ir Raynair), ir ką galvojate? Prieš Kalėdas nežinau, kodėl bet visi skrydžiai buvo žiauriai pigūs, na ir kažkodėl pasiūlymas skristi į Dubliną pasirodė man pats patraukliausias. Papusryčiavęs, atsigėręs žalios arbatos, viską apgalvojęs prieš išeinant į universitetą sėdau vėl prie kompo ir nusipirkau sau skrydžius Vilnius-Londonas-Dublinas-Vilnius. Klausiate, kodėl Londonas? Atsakymas būtų toks, mano geras draugas Robertas tuo metu studijavo tenais politikos mokslus, ir aš pamaniau why not? Būtų  visai smagu pasisvečiuoti pas draugą  kelias dienas. Tarpinė stotelė  Jungtinėje Karalystėje ir Dubline aš atvykstu!

DSC02624

Skrydį iš Londono turėjau anksti ryte, todėl jau po kelių valandų buvau Dublino oro uoste. Nieko keisto, nes juk Airija ir Anglija yra kaimyninės šalys. Buvo labai smagu, kad aptarnavimas Dublino oro uoste labai greitas ir kokybiškas, o susisiekimas su centru irgi labai paprastas. Iš oro uosto kas 15 min važiuodavo autobusai, todėl ilgai nuobodžiauti nereikėjo ir sumokėjus už bilietą, kurio kaina siekė 3 EUR, greitai nusigavau  į miesto centrą.  Airijoje lankiausi prieškalėdiniame laikotarpyje, kas buvo labai geras pasirinkimas, nes visur viskas buvo papuošta įvairiausiomis dekoracijomis, girliandomis ir žaislais. Vaikščiojant Dublino senamiesčio gatvelėmis aplanko jausmas, kad randiesi kažkur Niujorke, nes pastatų architektūra labai primena filmus apie Brukliną: namukai iš raudonų plytelių su dideliais langais bei parduotuvėlėmis apačioje. Pats miestas yra gana paprastai suprojektuotas, visos įžymios vietovės  nutolusios viena  nuo kitos trumpu atstumu, o gatvės išdėstytos taip, kad neįmanoma pasiklysti, nes visi keliai veda link upės. Kai tik atvykau į senamiestį, negaišau laiko. Pasidėjęs daiktus iškart palikau hostelį, kad nešvaistyti laiko ir galėčiau pradėti apžiūrinėti miestą. Po check in‘o judėjau į turizmo centrą tam, kad užsisakyti keliones į „Cliffs of Moher“ ir „Giant’s Causeway“, kur buvo filmuotos kai kurios  serialo „Game of the Thrones“ dalys. Kelionių  kainos tai labai nustebino. Vienos dienos turas, į kurį įskaičiuota kelionė autobusu, gido paslaugos  ir vienas bilietas į muziejų, kainavo iki  100 EUR. Taigi dviems kelionėms išleidau 200 EUR ir sakyčiau, kad tai brangus malonumas ,bet ne piniguose laimė slypi, todėl neverta liūdėti, gi atvykau keliauti ir reikia „explorinti“ miestą. Lankantis Dubline būtinai turite pamatyti: „Trinity College and College Green“, „St. Stephens Green“, „National Museum of Ireland“, „Dublin Castle and the Chester Beatty Library“, „Guiness Storehouse“ ir žinoma apsilankyti airiškuose pub‘uose  minimum kaip 5 – iuose tai jau tikrai. Jei jūs esate prieš alų ir jums nepatinka PUB‘ų kultūra, tai manau turėtumėte to neminėti būnant Airijoje. Šios šalies piliečiams pub‘as yra tarsi kaip kokia šventovė,  kur gali melstis, ir aš nejuokauju… Jie ant tiek myli pub‘us, kad net bažnyčias perdaro į barus.  Manau, kad įsivaizduojate, ką aš veikiau kiekviena vakarą, ooo taip…

IMG_0028

Kitą rytą reikėjo anksti keltis į turą po Moherio cliffs‘us, buvo sunku, bet šaltas dušas ir kava daro stebuklus. Pakeliui vairuotojas sustojo nedideliame miestukyje Limericke, kuriame stovėjo graži pilis šalia upės. Vaizdas išties įspūdingas, bet nelabai nustebina, todėl kad kai tau tenka važiuoti iš vienos šalies pusės į kitą, kas 10km tu pamatai naują pilį. Trumpiau tariant Airijoje labai daug pilių.

DSC02647

DSC02732

3 val važiavimo ir štai mes pasiekėme mūsų tikslą. Legendiniai Cliffs of Moher tai vieta, kur gali pajusti, kokia gamta yra stipri ir valdinga šioje planetoje. Nėra geresnio jausmo, kai žiūri į Atlanto vandenyną, o vėjas pučia tau į veidą ir supranti tai, kad vienas klaidingas žingsnis ir gali nugarmėti žemyn ir pranykti… Būnant šitoje mistiškoje vietoje tau net nekyla mintis,  kad tu nori kažkur važiuoti. Tiesiog norisi taip ir sėdėti ant skardžio (kas yra draudžiama),  tu negali niekaip nustoti žavėtis, kaip bangos daužo uolas, kurios yra milžiniškos. Cliffs of Moher yra ne šiaip sau turistinė vieta… Ši planetos vietelė leidžia suvokti, kad čia yra Europos kraštas, ir kitapus vandenyno verda visai kitas gyvenimas su naujais iššūkiais.

DSC02653

Kad ir kaip bebūtų liūdna, bet viskas, kas yra gerai, turi kada nors pasibaigti.. Todėl atėjo laikas judėti atgal į sostinę ir grįžti į realybę bei ruoštis kitai kelionei. Num tiesą pasakius, bet liūdėti nebuvo kada, nes eilinį vakarą svečioje šalyje praleidau pub‘e, kuriame susipažinau su linksmais ir įdomiais žmonėmis, kurie mane po to dar prigirdė, ech… draugiški tie airiai, ką galiu daugiau bepasakyti… Alus, dekoracijos, gyva muzika, draugiški žmonės, ko dar reikia vienišam klajūnui? Manau nieko daugiau, num gal pinigų, nes alaus bokalas kainuoja apie 6 EUR, kas nėra labai pigu.

IMG_0037

Saulė dar tik kyla, o aš jau kelyje, bet šį kartą kelionė veda į Šiaurės Airiją. Pirmas sustojimas buvo „Larrybane“ tai nuostabi vieta. Vėlgi su nuostabia gamta, kuri krėtė išdaigas. Kodėl pokštavo?… Todėl kad oras keitėsi kas 5 min, daug lietaus… Trumpam sulyja, po to šviečia saulė  vėlgi trumpam, po to prasidėjo kruša, o po krušos vėl švietė saulė (Trumpiau tariant, blogiau už moterų nuotaikų kaitą, joke).

DSC02786

Po kelių valandų praleistų šioje vietelėje pradeda kilti pavydas, kad Airijoje tiek daug nuostabių vietų, kad net nesinori grįžti atgal… Bet gyvenimas yra toks dalykas, kad reikia judėti į priekį, štai ir mes judėjome į Šiaurės Airijos sostinę – Belfestą. Ką galiu pasakyti apie šį miestą? Kad nelabai daug ką, miestas kaip miestas, kelių valandų bėgyje įmanoma apžiūrėti svarbesnias vietas tokias kaip: Belfasto titaniką (muziejų), meriją ir katedros aikštę, thats it, daug čia nenuveiksi…

DSC02889

 

Giant’s Causeway vieta, kuri šokiruoja savo buvimu… Tai vieta, kur nesuvokiami dalykai tampa suvokiamais. Motina gamta  vėl nustebina savo dizainerio gabumais: šešiakampiai akmenys, kurių prigimties negali paaiškinti ir mokslo žmonės, nes neturi tikslaus atsakymo, kaip jie atsirado, o čia pat vis nevaldomas vandenynas, kuris juos daužo ir savo putom aptaško besifotografuojančius turistus. Nuostabi ta Airijos gamta –  saulėlydis, nenustygstantis vietoje Atlanto vandenynas ir aršus vėjas. Norisi sustabdyti akimirką žavingą ir čia būti ir būti, bet viskam ateina pabaiga. Todėl keliavau aš atgal į Dubliną ir po truputi pradėjau ruoštis skrydžiui atgal į mylimą gimtinę.

DSC02839

Tai pabaigai galiu pasakyti, kad Airija yra viena iš gražiausių šalių, kurias esu matęs.  Jos unikali gamta tarsi pažadina ir verčia pajausti, kad esi čia ir dabar, kad gyvenimas tai yra dievo dovana, kuria reikia džiaugtis kiekvieną dieną. Kas liečia pinigų klausimą, tai nėra pigus variantas. 5 dienos iš viso man kainavo apie 500 EUR: 4 naktys hostelyje apie 50 EUR, pažintinės kelionės  200 EUR, maistas kavinėse ir parduotuvėse 100 EUR, alus 6 EUR už bokalą pub‘e ir t.t. Bet jei pinigai ne problema, manau nenusivilsite atkeliavę į šį mažytį rojaus kampelį, geros kelionės! Slán!

One Comment Add yours

  1. Super, visada norėjau apsilankyti Airijoje… tikrai vertas dėmesio kampelis. Tikiuosi greitu metu pavyks aplankyti šią šalį.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s