Įvairiapusė Malta

      Sveiki, draugai! Po daugelio metų nusprendžiau aprašyti savo istoriją apie šalį, kuri turbūt labiausiai man tapo šilta širdžiai (neskaitant Lietuvos, mano mylimos tėvynės). Prieš kelerius metus, kai dar nežinojau, ką noriu veikti gyvenime, o bakalauro studijos ėjo į pabaigą, buvau depresijos ir nežinomumo būsenoje. Spėju, kad dauguma paskutinio kurso studentų su tuo susiduria, todėl yra svarbu išmokti ,,dealinti” su tokiom situacijom ir akimirkai ištrūkti iš komforto zonos, susikurti strategiją ateičiai. Tai aš ir padariau, kai suradau pigius ,,Ryanair” skrydžius iš Kauno į Maltą. Keliavau po Maltą aš ne vienas. Pasiūliau savo draugui Robertui, kuris tuo metu gyveno Londone, atitrūkti nuo savo reikalų ir prisijungti prie manęs. Taip pat Italijoje gyvenančiam draugui indui Sumitui, kuris šiek tiek panašus į Bruno Mars, pasiūliau keliauti kartu. Sumitas tuo metu studijavo Turine automobilių dizainą ir keliavo aplink Europą, todėl su dideliu noru sutiko priimti mano pasiūlymą.

DSC03341

Kitas scenarijus beveik niekuo nesiskyrė nuo praeitų kelionių organizavimo. Būtų viskas įprasta, kaip ir praeituose bloguose, jei tik nevartočiau žodžio BEVEIK. O tas ,,beveik’’ yra faktas, kad keliausiu su draugais, kurie yra kitose šalyse. Problema buvo ne viešbučių nuomoje ir lankytinų vietų paieškose, o kaip rasti pigius skrydžius ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Londono, ir Šiaurės Italijos tuo pačiu laiku.  Kaip aš šią problemą išsprendžiau? Easy, pračekinau su išmaniąja programėle ,,SkySkaner” visas opcijas, leidžiančias skristi į Maltą, ir iš jos, balandžio mėnesį. Balandį pasirinkau būtent dėl to, kad turėjau mažai paskaitų univere, plius ,,RyanAiras” siūlė pigius skrydžius iš Kauno. Ir išėjo toks sutapimas, kad Sumitas rado pigius skrydžius tą pačią savaitę iš Genevos bei Robertas iš Londono. O kiti žingsniai buvo įprasti: pasičekinti hostelius ir vietas, kurias galima aplankyti ir pasitūsinti.

DSC03406

IMG_0064

IMG_0110

Visi susitikome Maltos pagrindiniame oro uoste, iš kur ir prasidėjo mūsų nuotykiai. Radau gerą variantą penkioms naktims pasilikti Sliemos mieste, esančiame šalia Valetos. Kodėl taip nusprendžiau? Gal dėl to, kad viešbutyje buvo nemokami pusryčiai, centras – tarp sostinės ir kitų miestelių, kuriuose buvo daug klubų (pvz., Paceville).

DSC_0135

Keliaujant po Maltą pradedi suprasti, kad ši šalis yra rojus turizmui. Malta apjungia savyje tobulą derinį tarp šiltos pietietiškos gamtos ir istorijos paveldų. Visą salą supa nepakartojamo grožio paplūdimiai, kuriuose norisi tiesiog paromis gulėti ir gerti gaivinančius gėrimus. Tuo pat laiku Maltoje kiekvienas miestas ir miestelis turi unikalius istorinius paveldus, kurie sukuria viduramžių atmosferą.DSC03804

DSC03423

IMG_0078

Labiausiai įsimintini miestai man buvo Mdina ir Viktorija. Kuo jie ypatingi? Tuo, kad abu jie savo salyno viduryje. Tik Mdina yra Maltos salos viduryje, o Viktorija Gozo salos centre. Ir iš abiejų šių miestų, stovinčių aukščiausiuose salų taškuose, matosi salos teritorija ir Viduržemio jūra. Be panoraminių vaizdų Maltos miestai turi išsaugoję tą unikalią atmosferą, kuri kūrėsi jau daugelį amžių.

DSC03582

DSC03766

Grįžtant prie maltiečių kultūros… tai turiu paminėti, kad tai yra europiečių ir arabų mišinys. Susikūrė ji taip: iš pradžių riteriai, kurie žygiavo į savo visiems žinomus kryžiaus žygius po pralaimėtų karų, slėpdavosi šiame salyne. Po to įvairių europiečių tautų kareiviai susidraugavo ir nutarė susikurti savo šalį (taip ir atsirado ,,Maltos ordinas” ir pati šalis). Dar vėliau jie nusprendė saloje atidaryti tarptautinę ligoninę Renesanso epochoje – taip ir privažiavo emigrantų, kurie prisidėjo prie kultūros kūrybos. Kelis amžius iš eilės arabų verslininkai lankėsi saloje. O po to tie patys arabai dar karus suorganizavo su tais pačiais maltiečiais, ir vualia – mixas euro-arabų kultūros.

DSC03562

DSC03593

DSC03551

Tas kultūros mišinys jaučiasi visur: maiste, architektūroje, net maltiečių kalboje yra daug italų, prancūzų ir arabų žodžių. Vaikštant po Valetą – sostinę šios šalies – atrasi, kad kai kurios miesto dalys primins Vatikaną, kitos miesto dalys savo spalvotais balkonais ir durimis – Prancūziją, o kai kurie pastatų ornamentai primins Stambulą ar Maroką. Net tie patys patiekalai yra kultūrų mišinys. Tradicinė Maltos pica yra su triušiena. TAIP, BŪTENT! TRIUŠIENA! Klausimas, iš kur triušiai Maltoje? Matote, riteriai taip mėgo kiškius, kad Europos žemynui siuntė užsakymus, taip ir susikūrė specifinė, tradicinė virtuvė.

DSC_0138

IMG_0098

DSC03484

Gaila tik dėl vieno dalyko… Kai mes keliavom po Gozo salą, tai spėjome dar pamatyti ,,Azuro langą” – tai tokia uola vandenyne, kurios forma panaši į arką. Dar kas matė ,,Game of Thrones” pirmame sezone Dineris vestuvės buvo toje vietoje. Tai va, tos uolos jau nebėra, griuvo per audrą.

DSC03827

334a063e93fbe593eb84802a717d3

Nežinau, ką čia dar beprirašysiu apie tą Maltą. Visą informaciją apie lankomiausias vietas rasite ,,Google”. Nuostabūs paplūdimiai, draugiški žmonės, klubai kaip ir visur. Kainos įprastos – nėra labai brangu keliauti po Maltą. Architektūra unikali ir išsaugojusi savo pradinį vaizdą. O svarbiausia ten yra šilta ir smagu. Geros kelionės į Maltą, draugai, ir nepamirškite pakomentuoti, ką manote apie šią įspūdingą salą.

IMG_0060

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s